17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Aysın Rafet Ataç İlkokulunda Z- Kütüphanesi Açıldı

aysin-rafet-atac-ilkokulunda-z--kutuphanesi-acildi

Gümüşhane Aysın Rafet Ataç İlkokulunda hayırsever Av. Rafet Ataç tarafından yaptırılan Z- Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi
03 Ağustos 2018 Cuma 21:16

Gümüşhane Aysın Rafet Ataç İlkokulunda hayırsever Av. Rafet Ataç tarafından yaptırılan Z- Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Aysın Rafet Ataç İlkokulunda 430 öğrenci için 2 bin 800 esere sahip Z- Kütüphane modern olarak yaptırılarak öğrencilerin hem oyun hem de eğitimlerini sürdürebilecekleri kapasiteli kütüphane, hayırsever Av. Rafet Ataç tarafından yaptırıldı. 

Klasik bir kütüphanenin ötesinde

Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, burada yaptığı açıklamada Aysın Rafet Ataç İlkokulunun açılan kütüphanenin öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacağını söyleyerek, “Okulumuza Z- Kütüphanenin kazandırılmasında ve finansmanını sağlayan Av. Rafet Ataç Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Zenginleştirilmiş kütüphaneyle öğrencilerimiz klasik bir kütüphanenin ötesinde bir kütüphaneye sahip oldular. Oyun oynaya bilecekleri, kitaplara rahat ulaşabilecekleri ve aynı zamanda da internet ortamında farklı eğitim ortamlarına ulaşabilecekleri bir zemine kavuşmuş oldular. Bu tarz çalışmaları her zaman önemli çalışmalar olarak görüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

430 öğrenci faydalanacak



Aysın Rafet Ataç İlkokulu Müdürü Köksal Ceylan, Z- Kütüphanenin açılışında yaptığı açıklamada 2 bin 800 eser kütüphaneye kazandırıldığına vurgu yaparak, “Okulumuzda 430 öğrenci bulunuyor. Bu 430 öğrenci açtığımız Z- Kütüphanesinden istifade edecekler. Yapmış olduğu yardımdan dolayı AV. Rafet Ataç Bey’e şükranlarımızı arz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve Aysın Rafet Ataç İlkokulu Müdürü Köksal Ceylan’ın yapmış oldu konuşmalarında ardından okulda okuyan öğrenciler kurdeleyi keserek Z- Kütüphanenin açılışını yaptı. Katılımcıların kütüphaneyi gezmesiyle düzenlenen program son buldu.

Aysın Rafet Ataç İlkokulunda düzenlenen programa Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Av. Rafet Ataç Kimdir

“Aslen Kadirbeyoğlu-Ataç sülalesinden olup Gümüşhanelidir. 15.04.1936 tarihinde Kars Göle’de doğdu. İlkokulu Göle’de, ortaokulu memleketi Gümüşhane’de 1953 yılında tamamlamıştır. 1956 yılında Erzurum Lisesi Fen Kolundan mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesini kazandı ve 1960 yılında mezun oldu. Yedek Subay askerlik sonrası 1965 yılında İstanbul Barosuna kaydoldu. Bu tarihten itibaren kendisine ait Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğine devam etmektedir. Türkiye’de ilk defa Av. Sezai Ataç’la birlikte ortak avukatlık bürosu kurmuş ve büyük şirketlerin hukuki işlerini yapmıştır. Mesleği alanında vergi rekortmeni olmuştur. Ortağı Sezai Ataç’ın ölümünden sonra satın aldığı Ataç Han’da Ataç Hukuk Bürosu’nu kurmuştur. Birçok büyük şirketin avukatlık ve hukuk müşavirliği görevlerini sürdürmektedir. Memleketi Gümüşhane’de eşi ve kendi adına bir Aysın Rafet Ataç ilköğretim Okulu’nu yaptırmıştır. Ayrıca Osmanbey Abide-i Hürriyet Caddesindeki Hukuk Bürosunda bulunduğu binanın 200 m2’lik bölümünü kütüphane yapmış 40.000 kaynak eser ve 600’e yakın dergiyi hukuk bölümü, okuma salonu, müdüriyet, ana kütüphane ve dergilik olarak halkın istifadesine sunmuştur. Türkiye’de bir ilk olacak Hukuk Kütüphanesi’ni kurma aşamasına gelmiştir. 11 bursiyer ile başlattığı burs çalışmasına 40 öğrenci ile devam etmektedir. Eşi Aysın Ataç’la birlikte ismini verdiği Aysın-Rafet Ataç Vakfı ile eğitim, sağlık ve kütüphane hizmetleri alanında katkılarına devam etmektedir. İsmi eşi Aysın Hanımla birlikte Gümüşhane’de yaptırdığı Aysın Rafet Ataç İlkokulu’nun olduğu sokağa verilmiştir. Evli ve iki evlat sahibidir.”

 



Haber okunma sayısı: 102

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE