23 Haziran 2018 Cumartesi

Global Dizayn Logo Yanı

Meslek Lisesi öğrencileri ailelerimizle buluşuyor projesi başladı

meslek-lisesi-ogrencileri-ailelerimizle-bulusuyor-projesi-basladi

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan Meslek Lisesi “Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” uygulanmaya başlandı
11 Mayıs 2018 Cuma 21:25

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan Meslek Lisesi “Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” uygulanmaya başlandı.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile değerler eğitimi kapsamında nitelikli eğitimin yanında milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirme, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla 81 il genelinde 1 milyon 700 bin öğrencinin katılımıyla "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesinin çalışmalarına başladı.

 

Öğrencilerimiz Halkımızla Kaynaşarak Gönüllere Girecekler

Gümüşhane ilinde proje kapsamında 8 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin faaliyet yapacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü SeydiDoğan," Öğrencilerimiz halkımızla kaynaşarak gönüllere gireceklerdir. Yaşadığı topluma ve okuluna aidiyet duygusunu geliştirecek, okulunun ve mesleğinin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında 10.11. ve 12. sınıf öğrencileri ailelerinden izin alarak okul yönetici ve öğretmenleriyle mahallesindeki ihtiyacı olan evlere giderek, kendi meslekleriyle ilgili bilgi ve becerilerini uygulayacaklardır. Faaliyet gösterilecek evlerin tespitinde mahalle muhtarı belirleyici olacak." dedi.


Proje kapsamında, Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Meslek Liseleri Hayatınızı Güzelleştiriyor" sloganıyla ilk faaliyetini Bağlarbaşı Mahallesinde gerçekleştirdi. Okul proje yürütme ekibi Müdür Yardımcısı Mehtap Zengin, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zehra Demir, Konaklama Seyahat Hizmetleri Alan Şefi Mehmet Dede ve Rehber Öğretmen Zülfikar Başer koordinesinde Konaklama ve Seyahat Hizmetleri 11.ve 12.sınıf öğrencilerinin katıldığı faaliyette öğrenciler meslekleriyle ilgili becerilerini sergilediler.  

Gençlerimize Teşekkür Ediyorum

 

Ziyaretten ve faaliyetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazi Celil Tanguroğlu "Anne ve babamı ziyaret eden ve mesleki becerilerini gerçekleştiren öğrencilerimize ve onları bizimle buluşturan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Yaşlıların hatırlanması, ziyaret edilmesi ve yardım edilmesi çok önemli bir olay. Gençlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Faaliyet sonrası çay sohbetinde Gazi Celil Tanguroğlugençlerle anılarını paylaştı.  

 

Haberin etiketleri:

meslek liseleri, öğrenciler


Haber okunma sayısı: 206

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kontrolsüz spor kasık fıtığına neden olabilir!

Spor sağlıklı ve uzun bir yaşamın vazgeçilmezi hiç kuşkusuz. Ancak bilinçli bir şekilde yapılmadığı

Bu çorbalarla gripten korunmak mümkün!

Havaların buz kestiği bugünlerde üzerinde tüten dumanıyla içimizi ısıtan çorbalar, sağlık açısından

Bostancı'da Serkan Kaya izdihamı

Hayal ettiğim yerdeyim!

Kalp Krizini Tetikleyen 6 Nedene Dikkat!

Kalp krizi çoğu zaman ani ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşebiliyor

Spor Yaparken Hastalanmayın

Kış aylarında havaların gittikçe soğumasıyla birlikte pek çok insan spor yapmak için açık alanlar yerine

Çocuğunuzun Ateşi Düşmüyorsa Almanız Gereken 7 Önlem

Çocukların ateşlenmesi anne ve babaları en çok endişelendiren konuların başında geliyor

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE