17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Rektörümüz yemin törenine özel davetli olarak katıldı

rektorumuz-yemin-torenine-ozel-davetli-olarak-katildi

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, 09.07.218 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni’ne Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek davetli olarak katıldı
13 Temmuz 2018 Cuma 22:14

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, 09.07.218 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni’ne Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek davetli olarak katıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 26 milyon 330 bin 823 oy ile kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen tören, katılımcı sayısı ve çeşitliliği bakımından dünyadaki en önemli devlet başkanlığı törenlerinden biri oldu. Törene 22 devlet başkanı, 28 başbakan ve parlamento başkanı ile 6 uluslararası örgütün genel sekreteri katılım gösterdi. Görevli ve davetlilerle birlikte yaklaşık 10 bin kişi katılım sağladı. Misafirlere, darphane tarafından özel bastırılan ve arka yüzünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve törene ilişkin enstantanelerin bulunduğu 1 liralardan hediye edildi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, böyle tarihi ve büyük bir törene davet edilmesinin Gümüşhane Üniversitesi olarak kendilerine gurur verdiğini dile getirerek, “24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekili seçimlerinde halkımızın %52,6 gibi büyük bir oy çoğunluğuyla seçtiği Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için yapılan yemin törenine davet edildik. Bu bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Bilindiği üzere öncelikle üniversitelerde seçimsiz rektör atamaları gerçekleştirildi. Biz de Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü görevine Sayın Cumhurbaşkanımızın atamasıyla geldik. Geçtiğimiz bu süreç içerisinde yaptığımız çalışmalarımızda daima yanımızda olan ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Bugün ayrıca tarihi bir an yaşıyoruz. Türkiye bugün 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmesiyle birlikte girmiş olduk. Yemin töreni ile birlikte Parlamenter sistem de sona erdi. Bu yeni sistem ile birlikte, devletimizin ve bürokrasimizin daha hızlı ve daha etkin kararlar aldığı, daha verimli bir işleyişin olacağı yeni bir dönem demektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu yeni görevinde başarılar diler, nazik daveti için kendilerine teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

 Haber okunma sayısı: 290

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE