20 Ocak 2018 Cumartesi

Global Dizayn Logo Yanı

TEMA Vakfı İl Temsilciliği İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’ı Ziyaret Etti

tema-vakfi-il-temsilciligi-il-milli-egitim-muduru-seydi-dogani-ziyaret-etti

TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'ı makamında ziyaret ederek TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği Olarak Gümüşhane de uyguladıkları programlar hakkında bilgi verdi
15 Aralık 2017 Cuma 20:14

TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'ı makamında ziyaret ederek TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği Olarak Gümüşhane de uyguladıkları programlar hakkında bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan; TEMA Vakfı Temsilciliği adına yapılan bu ziyaretten memnuiyet duyduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı; ''Çevre hassasiyeti açısından hem birey hem de kurum olarak aynı tarafta yer alıyoruz. Uzun yıllardır eğitimlerini takip ettiğim TEMA Vakfına çevre bilincinin oluşması açısından sürdürdüğü çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Bu anlamda TEMA Vakfı Gümüşhane İl Temsilciliğinin eğitim çalışmalarında imkânlar ölçüsünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak katkı sağlamaya çalışacağız'' dedi.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yusuf Oral  ''TEMA Vakfı kuruluşundan bu yana ülke genelinde eğitim faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Bilindiği üzere eğitim, bilgi toplumu olabilmenin en önemli unsurudur. İnsanın doğaya bakışı ve doğa ile olan ilişkisi, kısacası yaşam tarzıyla yakından ilgilidir. Doğanın korunmasına yönelik tutum ve davranış değişikliği ancak sistemli ve etkili bir eğitim desteği ile sağlanabilir. 

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde ne yazık ki çocuklarımız doğadan ve topraktan her geçen gün biraz daha uzaklaşmaktadır. Nitekim çocuklarımızın akıllı cep telefonları, bilgisayarlar ve televizyon arasına sıkışan dünyaları kişisel gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Biz TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği olarak bu olumsuzlukları azaltmak amacı ile çocuklarımızı doğa ile buluşturmayı hedefliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ile 09.07.2015 tarihinde imzalanan ve 3 yıl boyunca geçerli olacak olan işbirliği anlaşması ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA programlarını her ilde olduğu gibi Gümüşhane'de de uyguluyoruz. Bu yıl Gönüllü öğretmenlerimiz ile şehrimizde 39 sınıfta 909 çocuğumuza ulaşarak eğitim programlarını uygulamak için başvuruları yaptık. Milli eğitim müdürlüğümüzün uygun görmesi halinde ilimiz sınırları içerisindeki okullarımızda yıl boyunca ''ekoloji sunumları'' yaparak katkı sağlamaya çalışacağız.

Bu kapsamda bizlere destek olan Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere bütün gönüllü öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz'' dedi. 

Ziyaret tarafların karşılıklı teşekkürü ve TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yusuf Oral'ın İl Müdürümüze yeşil yaprak meşe rozeti takdimi ile tamamlandı.

 

Haberin etiketleri:

yusuf oral, seydi doğan


Haber okunma sayısı: 109

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Lens ya da Gözlük Kullanmak İstemiyorsanız...

Hayatın renklerini görmemizi sağlayan gözlerimizde ortaya çıkan sorunlar bazen uzak bazen yakın, bazen de her

Bebeklerin Rahat Bir Uykuya Dalması İçin 8 Altın Kural

Çocukların uykuya olan ihtiyacı ve uyku süreleri büyüme dönemlerine göre farklılık gösteriyor. Çocuğun

Karaciğeriniz Hastaysa Bu Besinleri Sofranızdan Eksik Etmeyin

Sağlıklı bir vücut için beslenme önemli bir yer tutarken, siroz veya kronik karaciğer hastaları için doğru

Dünya’da açlık artışa geçerken obez nüfusu yüzde 13’e ulaştı

Dünyada 2000’li yılların başında azalma eğilimine giren küresel açlık, 10 yıllık aranın ardından tekrar

Bayburt İmam Hatipliler Platformu ve Sebilürreşat Dergisi Yazarlar

Bayburt İmam Hatipliler Platformu ve Sebilürreşat Dergisi Yazarlarından Başkan Memiş’e Ziyaret

Pendik'te yeni sezon

İnsanlık dramına çarpıcı bakış

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE