23 Mayıs 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Şengül Yavuz Kelkit İlçesini Ziyaret Etti

sengul-yavuz-kelkit-ilcesini-ziyaret-etti

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz, beraberinde İl Jandarma Komutanı’nın eşi İlke Danışan ile birlikte Kelkit ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz’un eşi Derya Yavuz’un ev sahipliği yaptığı ziyaretlere, Torul Kaymakamı’nın eşi Kübra Kafkas, Kürtün Kaymakamı’nın eşi HikmetDurgut, Kelkit İlçe Jandarma Komutanı’nın eşi Senar Kaya ve Kelkit Belediye Başkanı’nın eşi Şeminur Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanlığında görevli üsteğmenin eşi Aslıhan Somunsu ile Astsubay Selver Bozdaş da iştirak etti
19 Kasım 2015 Perşembe 08:54

Okul ziyaretiyle başlayan Kelkit gezisinde, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’na giderek anasınıfını ziyaret eden Şengül Yavuz ve beraberindeki heyet, bir süre öğrencilerle vakit geçirerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

 

Okul Müdürü İbrahim Taşanve öğretmenlerle öğretmenler odasında bir süre sohbet eden heyet, okul ziyaretinin ardından üç ailenin evine misafir oldu.İlk olarak şehit eşi Havva Onuk’a, ardından da altı çocuk sahibi olan ve üç çocuğu üniversitede diğer üç çocuğu da yine öğrenci olan Fatma Yıldırım’a misafir olan heyet, daha sonra,kendisi engelli, eşi de hasta olan Mustafa Bayar’ı ziyaret etti.

 Ziyaretlerinde, sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak devletin bütün imkânlarıyla maddi ve manevi olarak her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşının yanında ve hizmetinde olduğunun altını çizen Şengül Yavuz, “Gerek şehit ailelerimizin, gerek ihtiyaç sahibi ailelerin ve gerekse engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını devam ettirmeleri için gereken her türlü destek verilmektedir ve daha da iyi olması için çalışmalar devam etmektedir.” dedi.  

 

Vali Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz’un ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını ifade eden aileler de evlerine yapılan bu ziyaretlerin kendileri için mutluluk ve güven verici olduğunu ifade ederek, bütün misafirlere teşekkür ettiler.

 

Kelkit İlçesinde, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı kırsal kalkınmayı destekleme projesi çerçevesinde Kelkit Kaymakamlığı tarafından hazırlanan girişimcilik kursunu tamamlayan bayan girişimci adaylara sertifikaları Şengül Yavuz tarafından verildi. Genç girişimci adaylarını tebrik ederek, aldıkları bu belgelerin önemli olduğunu dile getiren Yavuz, devlet destekleriyle bu belgeleri fırsata çevirmek gerektiğini ifade etti. 

 

Kelkit İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen, ilçenin yerel ihtiyaç ve koşulları dâhilinde kadınların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirme çabalarını eğitimle destekleyerek, toplumdaki rollerinin tanınmasını, gelir elde etme olanaklarını artırıcı üretim faaliyetlerine katılmalarını sağlamak amacıyla yürütülen ‘Eğitimli Kadın Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi’ kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğü’nde açılan kursları da ziyaret eden Şengül Yavuz, yürütülen proje ve kursiyerler hakkında Kelkit İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Çetin Kaya ve Halk Eğitim Müdürü Mihrali Can’dan bilgi aldı.

Kilim atölyesini de gezen Şengül Yavuz,  kilim tezgâhına oturarak, nasıl kilim dokunduğunu kursiyerlerden öğrenmeye çalıştı. Kelkit ziyaretlerinin sonunda beraberindeki, heyetle ilçeden ayrıldı. 

 

 

Haberin etiketleri:

şengül yavuz, kelkit, ziyaret


Haber okunma sayısı: 702

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kontrolsüz spor kasık fıtığına neden olabilir!

Spor sağlıklı ve uzun bir yaşamın vazgeçilmezi hiç kuşkusuz. Ancak bilinçli bir şekilde yapılmadığı

Bu çorbalarla gripten korunmak mümkün!

Havaların buz kestiği bugünlerde üzerinde tüten dumanıyla içimizi ısıtan çorbalar, sağlık açısından

Bostancı'da Serkan Kaya izdihamı

Hayal ettiğim yerdeyim!

Kalp Krizini Tetikleyen 6 Nedene Dikkat!

Kalp krizi çoğu zaman ani ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşebiliyor

Spor Yaparken Hastalanmayın

Kış aylarında havaların gittikçe soğumasıyla birlikte pek çok insan spor yapmak için açık alanlar yerine

Çocuğunuzun Ateşi Düşmüyorsa Almanız Gereken 7 Önlem

Çocukların ateşlenmesi anne ve babaları en çok endişelendiren konuların başında geliyor

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE