18 Ekim 2017 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

90’lara ne kadar hâkimsiniz?

90lara-ne-kadar-hkimsiniz

İstanbul’da eğlence hayatının doruk noktaya ulaştığı, gece kulüplerinin art arda açıldığı ve müzik piyasasının birçok sanatçıyı hayatımıza kattığı 90’lı yıllar eğlenceli bir test ile geri dönüyor
18 Ağustos 2017 Cuma 20:08

İstanbul’da eğlence hayatının doruk noktaya ulaştığı, gece kulüplerinin art arda açıldığı ve müzik piyasasının birçok sanatçıyı hayatımıza kattığı 90’lı yıllar eğlenceli bir test ile geri dönüyor. RedBull.com bizlere eski gece kulübü Laila’dan dönemin en ünlüsü Zorba Taverna’ya, İsmail Türüt’ten Athena’ya kadar 90’lara damga vuranları 15 soruluk test ile hatırlatarak nostalji yaşatıyor.

 

Üzerine kitaplar yazılabilecek olan 90’lı yıllar gece hayatı, moda anlayışı ve dönemin müzik tarzıyla hafızalara kazınmış bir dönem… Kadınlarda tepeden toplanmış saçlar, erkeklerde ise jölelenmiş sarı saç modası vardı. Günümüze ilham vermiş olan taytlar, kot gömlekler, dökümlü kazaklar, göbeği açık kıyafetler ve siyah deri ceketler bu yıllara damgasını vuran kıyafetlerdendi.

 

Pop müziğin zirve yaptığı, günümüzde bile modası geçmeyen şarkıların piyasaya çıktığı 90’larda her çocuğun izlediği Susam Sokağı ve Full House gibi diziler; Titanic, Jurassic Park, Forrest Gump ve Home Alone gibi günümüzde de popülaritesini kaybetmemiş olan filmler oldukça revaçtaydı. 

Bu efsanevi dönemi yeniden hatırlatmak isteyen Redbull.com ise 15 soruluk ‘90’lara ne kadar hâkimsin?’ testiyle gece hayatının en yüksek seviyede yaşandığı bu yıllarda en dikkat çeken gece kulüplerinden, yaşanan sansasyonel olaylara, ünlü isimlerin sahne aldığı mekânlardan, damaklarda iz bırakan lezzetlere kadar unutulmaya yüz tutan anılara geri dönüş yapıyor.

Haberin etiketleri:

doksanlara ne kadar hakimsiniz


Haber okunma sayısı: 142

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Bizim Kaygımız Sizin Kaydınız Projesi Kapanış Toplantısı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı

Kızılay, Türk tekstiliyle Dünyaya İyilik Taşıyacak!

Kızılay’ın 6.500 çalışanı kendileri için özel olarak üretilen nano teknoloji ürünü kumaşlardan

Babalar konseri!

7’den 70’e herkesin bildiği şarkılarıyla Türk pop müziğine yön veren efsane grup MFÖ, tam bir yıl aradan

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE