22 Eylül 2018 Cumartesi

Global Dizayn Logo Yanı

Aydınlıkevler sitesinin keşfi hazırlandı

aydinlikevler-sitesinin-kesfi-hazirlandi

Gümüşhane kent merkezi Oltanbey Mahallesinde bulunan Aydınlıkevler sitesinde 2017 yılı Şubat ayı sonlarında meydana gelen göçüğün ardından Belediye Başkanlığı bölgedeki riski ortadan kaldırmak için geniş kapsamlı keşif dosyası hazırlayarak AFAD’a teslim etti
17 Ağustos 2018 Cuma 21:00

Gümüşhane kent merkezi Oltanbey Mahallesinde bulunan Aydınlıkevler sitesinde 2017 yılı Şubat ayı sonlarında meydana gelen göçüğün ardından Belediye Başkanlığı bölgedeki riski ortadan kaldırmak için geniş kapsamlı keşif dosyası hazırlayarak AFAD’a teslim etti.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 21 Şubat 2017 tarihinde Aydınlıkevler Konutlarında saat 20.30 sıralarında A bloğun arkasında bulunan istinat duvarının büyük bir gürültüyle binaların arkasına çöktüğünü ve 4 dairede hasara neden olduğunu ve 60 dairenin geçici süreyle boşaltıldığını hatırlattı.

Alanda yapılan çalışmaların ardından hazırlanan bilimsel raporlar eşiğinde Belediye olarak bölgede geniş çaplı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Çimen, "Bölgede geçtiğimiz günlerde Milletvekillerimizin katılımıyla detaylı bir inceleme daha yapmıştık. Belediyemizin teknik heyeti tarafından hazırlanan keşif raporu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) teslim edildi.Mühendislerimizin hazırladığı projeye göre 3 kademede betonarme perde duvar yapılacak. Zaman zaman kot farkına göre kademeli duvar da yapacağımız bölgede en büyük risk olan kayaların içinden çıkan sular için drenaj sistemi kurulacak. 3 ayı bölgedeki duvarların tamamı yenilenecek. Hem yüzey suları hem kayanın içinden çıkan suların drene edilmesiyle tehlike de bertaraf edilmiş olacak. Çalışmamızda bize destek olan AK Parti Gümüşhane Milletvekillerimiz sayın Hacı Osman Akgül ve sayın Cihan Pektaş'a, Valimiz sayın Okay Memiş'e, Belediye Fen İşleri Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

 Haber okunma sayısı: 56

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE