19 Kasım 2018 Pazartesi

Global Dizayn Logo Yanı

Jandarma Komanda Taburu İlimiz İçin Önemli Bir Kazanım Olacaktır

jandarma-komanda-taburu--ilimiz-icin-onemli-bir-kazanim-olacaktir

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in geçtiğimiz günlerde şehrimize yaptığı ziyaretin
17 Ağustos 2018 Cuma 21:07

Jandarma  Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in geçtiğimiz günlerde şehrimize yaptığı ziyaretin ardından Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Milletvekillerimiz tarafından verilen Gümüşhane’ye 200 kişilik komanda taburunun kurulacağı müjdesinin şehrimiz için çok önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay, şehrimize kurulacak olan 200 kişilik komanda taburunun şehrimiz için önemli bir kazanım olacağını söyledi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak yıllardır şehrimize bir acemi birliği kurulması amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve ilgili komutanları şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Akçay ;  ‘’ Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Milletvekillerimiz tarafından açıklanan Gümüşhane’ye 200 kişilik komanda taburunun kurulması müjdesi hepimizi çok sevindirdi.Şehrimizin ekonomik yapısının büyümesi ve daha da gelişmesi için şehrimize bir acemi birliği kurulması amacıyla bizlerde yıllardır çalışmalar yürütüyoruz.Bu çalışmalarımızı15 Temmuz Hain Darbe Girişiminden sonra hükümetimiz tarafından alınan Büyük şehirlerdeki askeri birliklerin daha küçük olan illere taşınması kararı verilmesiyle daha da hızlandırmıştık.

Yürüttüğümüz bu çalışmalar kapsamında şehrimizde kurulmasını talep ettiğimiz acemi birliği için yeterli alanın ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli potansiyelin olduğunu gösteren parselasyon çalışmaları ve fizibilite raporlarımızı da ilgili bakanlıklarımıza sunmuştuk. Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Arif Çetin’in şehrimize yaptığı bu ziyarette bizlere söylemiş olduğu 200 Kişilik komanda taburunun önümüzde ki yıl içerisinde şehrimize kurulacağı müjdesi başta bizleri olmak üzere şehrimize bir askeri birlik kazandırılmasını bekleyen tüm halkımızı ziyadesiyle mutlu etmiştir.

 
‘BİR ŞEHİRDEKİ KURUM VE KURULUŞLAR, O ŞEHRİN GELİŞMESİNDE ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİPTİR’

Bir şehirde ki kurum ve kuruluşlar o şehrin gelişmesinde çok önemli bir paya sahiptirler. Bundan yıllar önce şehrimize üniversite kazandırmak için göstermiş olduğumuz çabaya farklı farklı eleştiriler geliyor ve çabamızın boşa olduğunu söylüyorlardı. Ama şimdi ise üniversitemizin şehrimiz ekonomisine ve kültürel hayatına katmış olduğu katkıyı hepimiz görüyor ve faydalanıyoruz. Kurulacak olan askeri birliğimizin de şehrimize sağlayacağı katkıyı yıllar içerisinde hepimiz görecek ve tanık olacağız. Şehrimize bir askeri acemi birliği kurulması amacıyla vermiş yapmış olduğumuz çalışmalara ortak olarak  bu talebimizin ilgili mercilere iletilmesinde önemli bir rolü ve takipçisi olan başta Gümüşhane  Milletvekillerimiz Sayın  Hacı Osman Akgül ve Sayın Cihan Pektaş’a, Gümüşhane Valimiz  Sayın Okay Memiş’e,  Dönemin  Milli Savunma  Bakanı ve Gümüşhaneli hemşerimiz Sayın Fikri Işık ‘a teşekkür diyorum’’ diye konuştu. 

 

 

Haberin etiketleri:

ismail akçay, jandarma taburu


Haber okunma sayısı: 121

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tim-baskani-gulle

TİM Başkanı Gülle

16 Kasım 2018 Cuma 20:29
baskan-memis

Başkan Memiş

16 Kasım 2018 Cuma 20:21
tubitak-4006-bilim-fuarlari-

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları

16 Kasım 2018 Cuma 20:16
yurumek-icin-20-neden

Yürümek için 20 neden!

19 Ekim 2018 Cuma 19:58

ÜLKE GÜNDEMİ

Meme Kanserinden Koruyan 10 Öneri

Ülkemizde ve dünyada görülme sıklığı gün geçtikçe artan meme kanserinden bilinçli kontroller

Alişan’dan Hocasına Ziyaret

Fantezi müziğin güçlü ismi Alişan ünlülerin hocası olarak bilinen Metafizik Uzmanı Salih Memişoğlu ziyaret

Dikkat! Bugünlerde baş ağrısını tetikleyen 5 neden!

İyice bastıran sıcaklar, yoğun nemle birleşince dışarıda nefes almak bile zorlaşabiliyor

Beslenmenizde bu 3 kurala dikkat!

Diyabetten kalp hastalıklarına kadar birçok hastalıktan korunmamızda “anahtar rol” üstlenen besinler

Bacaklarınıza soğuk duş aldırın çünkü…

Günümüzde giderek daha fazla kişide görülen varis, özellikle uzun süre ayakta duranları ya da uzun süre

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE