19 Temmuz 2018 Perşembe

Global Dizayn Logo Yanı

KUDAKA’dan Marka Ürünlerin Yerinde Tanıtımı Stratejisi

kudakadan-marka-urunlerin-yerinde-tanitimi-stratejisi

Erzincan Üzümlü Ziraat Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan ve KUDAKA 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında desteklenen “Siyah Üzüm Sektör Analizi ve Cimin Üzümü Fizibilite raporunun hazırlanması” projesi için yapılan çalışmalar Üzümlü ilçesinde düzenlenen bağbozumu etkinliği ile tamamlandı
20 Ekim 2017 Cuma 18:50

Erzincan Üzümlü Ziraat Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan ve KUDAKA 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında desteklenen “Siyah Üzüm Sektör Analizi ve Cimin Üzümü Fizibilite raporunun hazırlanması” projesi için yapılan çalışmalar Üzümlü ilçesinde düzenlenen bağbozumu etkinliği ile tamamlandı.

 

KUDAKA’nın “Marka Ürünlerin Yerinde Tanıtımı Stratejisi” ekseninde düzenlenen etkinliğe; Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkan Vekili Karabey Atıcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Üzümlü Ziraat Odası Başkanı İhsan Yeşilbaş, kamu ve STK temsilcileri ile üreticiler katıldı.

 

Projenin tanıtım sunumuyla başlayan etkinlikte açılış konuşmaları kapsamında konuşan Ajans Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, “Bölgede marka potansiyeli olan bütün ürünleri yerinde tanıtıp ön plana çıkararak ulusal ve uluslararası alanda pazarlanmasını sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Böylelikle bölgemizde marka değeri taşıyan ürünlerin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışacağız” dedi. 

Programdaki konuşmasında tarım sigortasının önemine değinen Vali Ali Arslantaş, Nisan ayında yaşanan afetten dolayı çiftçilerin emeklerinin karşılığını alamadıklarını vurguladı. Zararın yerinde karşılanması için Başbakanlık tarafından 4 milyon lira ödenek geldiğini belirten Vali Arslantaş, bağbozumu etkinliğinin üretimimize, ilçemize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından bağbozumu için protokol ve davetliler bağda üzüm topladılar.

 

Üzümlü ilçesinde üretime yönelik yaşanan sıkıntıların giderilmesi, üretim kalitesinin ve pazar potansiyelinin yükseltilmesi hedefiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Üzümlü ilçesi ve civar köylerinde toprağın özel yapısından kaynaklı olarak yetişen patent almış Cimin üzümünün daha etkin bir şekilde üretilmesini sağlayarak ileri tarım teknolojileri ile daha verimli hale getirebilmek için fizibilite ve analiz çalışması yapıldı.

 

Yapılan sektör analizi ve fizibilite çalışmaları ile projenin Erzincan ve Üzümlü ilçesine ekonomik ve sosyal etkileri, üretim kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak bölgenin genel yapısı, üretim kapasitesi, sorunları ve pazar olanakları ortaya konuldu.

 Haber okunma sayısı: 264

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kontrolsüz spor kasık fıtığına neden olabilir!

Spor sağlıklı ve uzun bir yaşamın vazgeçilmezi hiç kuşkusuz. Ancak bilinçli bir şekilde yapılmadığı

Bu çorbalarla gripten korunmak mümkün!

Havaların buz kestiği bugünlerde üzerinde tüten dumanıyla içimizi ısıtan çorbalar, sağlık açısından

Bostancı'da Serkan Kaya izdihamı

Hayal ettiğim yerdeyim!

Kalp Krizini Tetikleyen 6 Nedene Dikkat!

Kalp krizi çoğu zaman ani ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşebiliyor

Spor Yaparken Hastalanmayın

Kış aylarında havaların gittikçe soğumasıyla birlikte pek çok insan spor yapmak için açık alanlar yerine

Çocuğunuzun Ateşi Düşmüyorsa Almanız Gereken 7 Önlem

Çocukların ateşlenmesi anne ve babaları en çok endişelendiren konuların başında geliyor

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE