17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

KUDAKA’dan Marka Ürünlerin Yerinde Tanıtımı Stratejisi

kudakadan-marka-urunlerin-yerinde-tanitimi-stratejisi

Erzincan Üzümlü Ziraat Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan ve KUDAKA 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında desteklenen “Siyah Üzüm Sektör Analizi ve Cimin Üzümü Fizibilite raporunun hazırlanması” projesi için yapılan çalışmalar Üzümlü ilçesinde düzenlenen bağbozumu etkinliği ile tamamlandı
20 Ekim 2017 Cuma 18:50

Erzincan Üzümlü Ziraat Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan ve KUDAKA 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında desteklenen “Siyah Üzüm Sektör Analizi ve Cimin Üzümü Fizibilite raporunun hazırlanması” projesi için yapılan çalışmalar Üzümlü ilçesinde düzenlenen bağbozumu etkinliği ile tamamlandı.

 

KUDAKA’nın “Marka Ürünlerin Yerinde Tanıtımı Stratejisi” ekseninde düzenlenen etkinliğe; Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkan Vekili Karabey Atıcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Üzümlü Ziraat Odası Başkanı İhsan Yeşilbaş, kamu ve STK temsilcileri ile üreticiler katıldı.

 

Projenin tanıtım sunumuyla başlayan etkinlikte açılış konuşmaları kapsamında konuşan Ajans Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, “Bölgede marka potansiyeli olan bütün ürünleri yerinde tanıtıp ön plana çıkararak ulusal ve uluslararası alanda pazarlanmasını sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Böylelikle bölgemizde marka değeri taşıyan ürünlerin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışacağız” dedi. 

Programdaki konuşmasında tarım sigortasının önemine değinen Vali Ali Arslantaş, Nisan ayında yaşanan afetten dolayı çiftçilerin emeklerinin karşılığını alamadıklarını vurguladı. Zararın yerinde karşılanması için Başbakanlık tarafından 4 milyon lira ödenek geldiğini belirten Vali Arslantaş, bağbozumu etkinliğinin üretimimize, ilçemize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından bağbozumu için protokol ve davetliler bağda üzüm topladılar.

 

Üzümlü ilçesinde üretime yönelik yaşanan sıkıntıların giderilmesi, üretim kalitesinin ve pazar potansiyelinin yükseltilmesi hedefiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Üzümlü ilçesi ve civar köylerinde toprağın özel yapısından kaynaklı olarak yetişen patent almış Cimin üzümünün daha etkin bir şekilde üretilmesini sağlayarak ileri tarım teknolojileri ile daha verimli hale getirebilmek için fizibilite ve analiz çalışması yapıldı.

 

Yapılan sektör analizi ve fizibilite çalışmaları ile projenin Erzincan ve Üzümlü ilçesine ekonomik ve sosyal etkileri, üretim kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak bölgenin genel yapısı, üretim kapasitesi, sorunları ve pazar olanakları ortaya konuldu.

 Haber okunma sayısı: 311

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE