17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Trabzon Afrika’ya Kur’an-ı Kerim götürüyor

trabzon-afrikaya-kuran-i-kerim-goturuyor-

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Sivil İnisiyatifin, Afrika’da Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayanlar için düzenlediği “Dünya Kur’an Okuyor” kampanyası çerçevesinde toplanan Kur’an-ı Kerim ve Elifba’lar Trabzon’dan bir heyet ile Afrika’ya götürülerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak
03 Ağustos 2018 Cuma 19:52

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Sivil İnisiyatifin, Afrika’da Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayanlar için düzenlediği “Dünya Kur’an Okuyor” kampanyası çerçevesinde toplanan Kur’an-ı Kerim ve Elifba’lar Trabzon’dan bir heyet ile Afrika’ya götürülerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 

Hayrat İnsani Yardım Karadeniz Bölge Temsilcisi Fahrettin Köroğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kampanyanın aralıksız olarak devam ettiğini kaydederken ilk etapta Trabzon halkının bağışlarıyla toplanan Kur’an-ı Kerim ve Elifba’ların dağıtımının yapılacağını söyledi. Köroğlu şunları kaydetti: 

 

“Kâinat kitabını anlamada en büyük yardımcı ve ahiret yurdunun samimi arkadaşı elbette ki yüceler yücesi Kur’an-ı Kerim’dir. İnsan-ı kâmil olma yolunda merhaleleri aşarken, Rabbim’izin (c.c.) huzuruna selametle çıkarken, kirlerden ve pisliklerden arınmanın yoludur Kur’an. İstiyoruz ki; Kur’an’ın nuru her yere dağılsın, onu okuyamayan kalmasın. Günümüz şartlarında bile ne yazık ki yoksulluk yüzünden Kur’an-ı Kerim’i kitap halinde eline alamamış Müslümanlar yaşamakta bulunmakta. Afrika’da ya da dünyanın herhangi bir köşesinde, elinde Kur’an-ı Kerim olmadığı için ağaç parçalarının ya da kumların üzerine yazdıkları sureleri ezberleyerek hafız olmaya çalışan kardeşlerimize, ihtiyacı olan kişilere 61 bin Kur’an-ı Kerim ve Elifbayı ulaştırmak için yollara düştük. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Sivil İnisiyatif olarak 8 Mart’ta ortaklaşa yapılan “Dünya Kuran Okuyor” çalışması çerçevesinde Trabzon genelinde şu ana kadar toplanan Kuran-ı Kerim’leri İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Ramazan ayı içerisinde Trabzon’dan Afrika’ya bir heyet gönderiyoruz. Bu heyet içinde STK yetkilileri ve iş adamları bulunacak. Heyet toplanan Kuran-ı Kerim’leri ihtiyaç sahiplerine Trabzon adına dağıtacak. Ayrıca Ramazan münasebetiyle gideceğimiz ülkelerde iftar programı, kumanya ve yetim çocuklar için bayramlık hediyeler gibi yardım faaliyetlerinde bulunulacak. “Dünya Kuran Okuyor” kampanyasına destek olan başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu olmak üzere Trabzon Sivil İnisiyatifi üyelerine ve tüm bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

 

Haberin etiketleri:

trabzon, afrika, kur-anı kerim


Haber okunma sayısı: 116

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE