17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu:

trabzon-buyuksehir-belediye-baskani--dr-orhan-fevzi-gumrukcuoglu

Ötekileştirenler insanlarımızı ‘başörtülü ve başörtüsüz’ olarak ayıranlardı
15 Aralık 2017 Cuma 17:53

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TÜMSİAD Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen “Ekonomi Sohbetleri” programında işadamları ile bir araya geldi. Gümrükçüoğlu, “Ötekileştirenler insanları ‘başörtülü ve başörtüsüz’ olarak ayıranlar, ‘bu üniversiteye girer, bu giremez’ diye ayrım yapanlar, sanayide, ticarette bu mümtaz topluluğun önüne engel koyanlardı. Buna son veren ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

 

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti için birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Gümrükçüoğlu, “Vatanımızın milletimizin geleceği için en çok ihtiyacımız olan bir ve beraber hizmet etmenin bu toplulukla mümkün olduğunu her zaman görüyoruz ve biliyoruz. Bizler sizler varsanız varız ve sizin siyasetteki kardeşleriniziz. En fazla birbirimize sahip çıkmamız gereken bu aylarda kenetlenmeyi hiç ihmal etmeyelim” diye konuştu.

 

Türkiye’de bir dönem insanların ötekileştirildiğini, toplumun adeta kutuplaştırıldığını hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Bugün birileri ötekileştirmekten bahsediyor. Hiç kimse unutmasın ki ötekileştirenler insanları ‘başörtülü ve başörtüsüz’ olarak ayıranlardı. Ötekileştirenler ‘bu üniversiteye girer, bu giremez’ diye ayrım yapanlardı. Ötekileştirenler sanayide, ticarette bu mümtaz topluluğun önüne engel koyanlardı. Buna son veren ise sizlerin desteği ve mücadelesi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sizin mücadeleniz bugünün noktasına en önemli platformun yaşandığı günleri getirmiştir. O bakımdan, siyasi arenada bizim, sizin kardeşleriniz olarak yaptığımızdan çok daha büyük yükünü taşıdığınızı biliyoruz. Siz olmasanız bir kere ülkemizin ekonomisi yürümez. Siz olmasanız diğer mücadeleler gerçekleştirilemez. Bir iş adamının, bir girişimcinin ne kadar büyük külfet taşıdığınızı ve önüne ne engeller çıkarıldığını görüyoruz ve yaşıyoruz. İnşallah bunları da hep beraber aşmış olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.  

TÜMSİAD Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen “Ekonomi Sohbetleri” programında Prof. Dr. Kerem Alkin “Küreselleşen Dünyada Türkiye Ekonomisi” başlıklı sunumuyla katılımcılarla birlikte oldu. Programda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uraloğlu, TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kapıcıoğlu, Semerkand Vakfı Bölge Başkanı Ahmet Kurt, TÜMSİAD Bölge Sorumlusu Mevlana Karali, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Semerkand Vakfı Trabzon Şube Başkanı Muhammed Siyah, TÜMSİAD Trabzon Şube Başkanı Mehmet Atmaca, Beşir Derneği Trabzon İl Temsilcisi Yaşar Bankoğlu, Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu ve işadamları hazır bulundu. 

 

 

 

 

 

 

 Haber okunma sayısı: 330

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE