20 Ocak 2018 Cumartesi

Global Dizayn Logo Yanı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu:

trabzon-buyuksehir-belediye-baskani--dr-orhan-fevzi-gumrukcuoglu

Ötekileştirenler insanlarımızı ‘başörtülü ve başörtüsüz’ olarak ayıranlardı
15 Aralık 2017 Cuma 17:53

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TÜMSİAD Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen “Ekonomi Sohbetleri” programında işadamları ile bir araya geldi. Gümrükçüoğlu, “Ötekileştirenler insanları ‘başörtülü ve başörtüsüz’ olarak ayıranlar, ‘bu üniversiteye girer, bu giremez’ diye ayrım yapanlar, sanayide, ticarette bu mümtaz topluluğun önüne engel koyanlardı. Buna son veren ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

 

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti için birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Gümrükçüoğlu, “Vatanımızın milletimizin geleceği için en çok ihtiyacımız olan bir ve beraber hizmet etmenin bu toplulukla mümkün olduğunu her zaman görüyoruz ve biliyoruz. Bizler sizler varsanız varız ve sizin siyasetteki kardeşleriniziz. En fazla birbirimize sahip çıkmamız gereken bu aylarda kenetlenmeyi hiç ihmal etmeyelim” diye konuştu.

 

Türkiye’de bir dönem insanların ötekileştirildiğini, toplumun adeta kutuplaştırıldığını hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Bugün birileri ötekileştirmekten bahsediyor. Hiç kimse unutmasın ki ötekileştirenler insanları ‘başörtülü ve başörtüsüz’ olarak ayıranlardı. Ötekileştirenler ‘bu üniversiteye girer, bu giremez’ diye ayrım yapanlardı. Ötekileştirenler sanayide, ticarette bu mümtaz topluluğun önüne engel koyanlardı. Buna son veren ise sizlerin desteği ve mücadelesi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sizin mücadeleniz bugünün noktasına en önemli platformun yaşandığı günleri getirmiştir. O bakımdan, siyasi arenada bizim, sizin kardeşleriniz olarak yaptığımızdan çok daha büyük yükünü taşıdığınızı biliyoruz. Siz olmasanız bir kere ülkemizin ekonomisi yürümez. Siz olmasanız diğer mücadeleler gerçekleştirilemez. Bir iş adamının, bir girişimcinin ne kadar büyük külfet taşıdığınızı ve önüne ne engeller çıkarıldığını görüyoruz ve yaşıyoruz. İnşallah bunları da hep beraber aşmış olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.  

TÜMSİAD Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen “Ekonomi Sohbetleri” programında Prof. Dr. Kerem Alkin “Küreselleşen Dünyada Türkiye Ekonomisi” başlıklı sunumuyla katılımcılarla birlikte oldu. Programda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uraloğlu, TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kapıcıoğlu, Semerkand Vakfı Bölge Başkanı Ahmet Kurt, TÜMSİAD Bölge Sorumlusu Mevlana Karali, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Semerkand Vakfı Trabzon Şube Başkanı Muhammed Siyah, TÜMSİAD Trabzon Şube Başkanı Mehmet Atmaca, Beşir Derneği Trabzon İl Temsilcisi Yaşar Bankoğlu, Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu ve işadamları hazır bulundu. 

 

 

 

 

 

 

 Haber okunma sayısı: 79

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Lens ya da Gözlük Kullanmak İstemiyorsanız...

Hayatın renklerini görmemizi sağlayan gözlerimizde ortaya çıkan sorunlar bazen uzak bazen yakın, bazen de her

Bebeklerin Rahat Bir Uykuya Dalması İçin 8 Altın Kural

Çocukların uykuya olan ihtiyacı ve uyku süreleri büyüme dönemlerine göre farklılık gösteriyor. Çocuğun

Karaciğeriniz Hastaysa Bu Besinleri Sofranızdan Eksik Etmeyin

Sağlıklı bir vücut için beslenme önemli bir yer tutarken, siroz veya kronik karaciğer hastaları için doğru

Dünya’da açlık artışa geçerken obez nüfusu yüzde 13’e ulaştı

Dünyada 2000’li yılların başında azalma eğilimine giren küresel açlık, 10 yıllık aranın ardından tekrar

Bayburt İmam Hatipliler Platformu ve Sebilürreşat Dergisi Yazarlar

Bayburt İmam Hatipliler Platformu ve Sebilürreşat Dergisi Yazarlarından Başkan Memiş’e Ziyaret

Pendik'te yeni sezon

İnsanlık dramına çarpıcı bakış

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE