19 Ağustos 2018 Pazar

Global Dizayn Logo Yanı

Kürtün’e Diyaliz Ünitesi Kuruluyor

kurtune-diyaliz-unitesi-kuruluyor

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın yeni Kürtün devlet hastanesine diyaliz ünitesi kurulacağını söyledi
21 Kasım 2013 Perşembe 10:27

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın yeni Kürtün devlet hastanesine diyaliz ünitesi kurulacağını söyledi.

 

Milletvekili Aydın açıklamasında Kürtün’de hemşerilerimize sağlık anlamında hizmet eden sadece bir Sağlık ocağı vardı ve burada röntgen dahi çektirmek mümkün değildi. Yapılan girişim neticesinde Sağlık Ocağı Devlet Hastanesine dönüştürerek süratle doktor ve tıbbı donanım ihtiyacı karşılanmıştı. Biz hemşehrilerimizin sağlık başta olmak üzere her hizmetin en iyisine layık olduğu düşüncesiyle girişimlerimiz neticesinde Kürtün ilçemizde son derece modern, çağdaş, konforlu Yeni Bir Devlet Hastanesi ihale ettirerek tamamlanıp hizmete sunduk.”

 “Yeni Devlet Hastanemiz sadece Kürtün’e değil bölgeye hizmet eder noktada hizmetler vermeye başlamıştır. Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Kürtün ilçemizde de hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerinden en üst seviyede faydalanması için doktor ihtiyaçlarından, 4 çekerli-kar paletli ambulanslarına, tıbbi donanım eksiklerine kadar her ihtiyaç an ve an takip edilmiştir. Bugün’de Kürtün ilçemizde sadece Kürtün’e değil Doğankent’e ve bölge coğrafyasına hizmet etmesi maksadıyla 4 adet diyaliz ünitesinin Hastanemize teslim edilmiş olmasının memnuniyetini yaşıyoruz. 

 

Yaz aylarında artan diyaliz hastaları köylerine memleketlerine yaşadıkları illerden tedavi olamadıkları için gelemiyor, Kış geldiğinde  ise hava ve iklim koşulları nedeniyle Gümüşhane’ye tedavi olmaya gitmekte zorluk çekiyor ve şehrimizden kısa süreli göçler meydana geliyordu. Artık Kürtünlü hemşehrilerimizde kendi ilçelerinde diyaliz imkanından faydalanacaktır İnşallah gönderilen cihazlar kısa süre içerisinde gerekli çalışmaları tamamlanıp hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

 

 Haber okunma sayısı: 758

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE