18 Temmuz 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Bayburt’ta Sokak Hayvanları Tedavi İçin Toplanıyor

bayburtta-sokak-hayvanlari-tedavi-icin-toplaniyor

Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehirdeki sahipsiz sokak hayvanları toplanarak sağlık ve beslenme sorunları gideriliyor
09 Şubat 2018 Cuma 19:26

Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehirdeki sahipsiz sokak hayvanları toplanarak sağlık ve beslenme sorunları gideriliyor.  

Şehir merkezi ve kenar mahallelerde başıboş dolaşan sokak hayvanlarını toplayarak belediyeye ait geçici hayvan barınağına götüren belediye ekipleri, burada veteriner hekim kontrolünde bakımlarını gerçekleştiriyor. İlk olarak iç ve dış parazit ilaçları ile kuduz aşıları uygulanan sokak hayvanlarının beslenmeleri de sağlanıyor. Ayrıca sokakta yakalandıktan sonra gerekli sağlık kontrolleri yapılan sokak hayvanları isteyen vatandaşlar tarafından da sahiplenebiliyor. 

Tarım Yerleşkesi’yle Birlikte Hizmet İmkânı Daha Çok Artacak

Bayburt Belediyesi tarafından yapımına başlanan Tarım Yerleşkesi’nde modern ve fiziki şartları itibariyle daha üst seviyede barınakların yapılacağını ifade eden Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, “İnşallah Tarım Yerleşkesi’nde yeni hizmet merkezimizin faaliyete geçmesiyle bu imkânlarımız daha çok genişleyecek, gerçekleştirdiğimiz işlemler daha çok artacak, vermiş olduğumuz hizmet alanı daha çok genişleyecek.  Sağlık sorunlarını giderdikten sonra doğal yaşama bırakmış olduğumuz köpekleri barınaklarımızda tutma imkânımız olacak. Koruma ve kollama hususunda daha çok ilgilenme imkânımız olacak” şeklinde açıklama yaptı. 

Doğadaki Vahşi Yaşam da UnutulmuyorVermiş olduğu katkılardan dolayı Başkan Memiş’e teşekkür eden Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Benal Akburak ise, sokak hayvanlarının bakım ve sağlık kontrollerinin yanı sıra doğadaki hayvanların da sağlık ve beslenmeleri ile yakından ilgilendiklerini söyleyerek, “Çeşitli kurum ve kuruluşların yemekhanelerinden almış olduğumuz yemek artıklarını doğaya bırakarak vahşi hayvanların da beslenmelerini sağlıyoruz. Bu şekilde de faaliyetlerimiz var. Ayrıca doğada çeşitli sebeplerle yaralanma sonucu merkezimize getirdiğimiz hayvanların bakımlarını da gerçekleştiriyoruz.” dedi. 

 

Haberin etiketleri:

bayburt, sokak hayvanları


Haber okunma sayısı: 525

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kontrolsüz spor kasık fıtığına neden olabilir!

Spor sağlıklı ve uzun bir yaşamın vazgeçilmezi hiç kuşkusuz. Ancak bilinçli bir şekilde yapılmadığı

Bu çorbalarla gripten korunmak mümkün!

Havaların buz kestiği bugünlerde üzerinde tüten dumanıyla içimizi ısıtan çorbalar, sağlık açısından

Bostancı'da Serkan Kaya izdihamı

Hayal ettiğim yerdeyim!

Kalp Krizini Tetikleyen 6 Nedene Dikkat!

Kalp krizi çoğu zaman ani ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşebiliyor

Spor Yaparken Hastalanmayın

Kış aylarında havaların gittikçe soğumasıyla birlikte pek çok insan spor yapmak için açık alanlar yerine

Çocuğunuzun Ateşi Düşmüyorsa Almanız Gereken 7 Önlem

Çocukların ateşlenmesi anne ve babaları en çok endişelendiren konuların başında geliyor

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE