20 Ocak 2018 Cumartesi

Global Dizayn Logo Yanı

Çalışan Memnunsa Müşteri de Memnun

calisan-memnunsa--musteri-de-memnun

Türkiye’nin en prestijli şirketlerine ve kamu kuruluşlarına yaşam kalitesi hizmetleri sunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, çalışan mutluluğunu arttırmaya yönelik hizmetlerle şirketlerin verimliliğini arttırmayı hedefliyor
01 Aralık 2017 Cuma 20:09

Türkiye’nin en prestijli şirketlerine ve kamu kuruluşlarına yaşam kalitesi hizmetleri sunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, çalışan mutluluğunu arttırmaya yönelik hizmetlerle şirketlerin verimliliğini arttırmayı hedefliyor. Sodexo Entegre CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, yaşam kalitesi artan çalışanların daha mutlu olduğunu ve bu sayede şirketlerin performansının arttığını söylüyor. Sodexo Entegre olarak dünya çapında yapılan araştırmaları derlediklerini ve bu araştırmaların sonuçlarını hizmetlerine yansıttıklarını belirten Zeytinoğlu, “İşverenlerin %75’i çalışanların yaşam kalitesinin arttırılmasının şirket performansını ve üretimi arttırdığına inanıyor” diye konuşuyor.

 

Çalışanların yaşam kalitesini arttırmaya yönelik hizmetleriyle dikkat çeken Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, işyerlerinde verimliliği arttırma yöntemleri konusunda iş dünyasına önerilerde bulundu. Verimlilik ve ciroyu arttırmada, finansal ve pazarlama yöntemlerinin kullanılması kadar çalışanların mutluluğunun da önemli olduğunu vurgulayan Sodexo Entegre CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Bir binada yapılan temizlik, ofislerin dizaynı ve dekorasyonu, bahçe peyzajı, enerji yönetimi, ışıklandırma, iklimlendirme, yemek hizmetleri, beslenme önerileri ve mola alanları dahil birçok hizmet, şirketin performansını ve ciroyu olumlu etkileyebiliyor” dedi. Dünyada bu konuda bir farkındalık oluştuğunu fakat Türkiye’de bu alanda atılması gereken adımlar olduğunu belirten Zeytinoğlu şunları söyledi: “Dünya devi şirketlere baktığınızda çalışanlarına daha verimli bir çalışma ortamı sunmaya odaklandıklarını görebilirsiniz. Artık çalışanları sıkan, verimliliklerini azaltan çalışma ortamlarının devri kapandı.”


Yeni trend ve odak noktası “Çalışan Memnuniyeti”İşverenlerin öncelikli hedeflerinin daha birkaç yıl öncesine kadar müşteri memnuniyeti olduğunu belirten Sodexo Entegre CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, müşteri memnuniyeti için önce çalışan memnuniyetini sağlamak gerekiyor. Bu nedenle başta çalışma alanlarının koşullarını iyileştirmek azami önem kazanıyor” dedi. Çalışanların kendilerini değerli hissetmeden kurumlarına karşı aidiyet duygusu kazanamadıklarını belirten Zeytinoğlu, “Sadece araştırmalarla değil gözlemlerimizle de işyerlerinde yarattığımız farkı, çalışanların mutluluğunun arttığını, gülen yüzlerin çoğaldığını anlayabiliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Haberin etiketleri:

çalışan, müşteri


Haber okunma sayısı: 200

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Lens ya da Gözlük Kullanmak İstemiyorsanız...

Hayatın renklerini görmemizi sağlayan gözlerimizde ortaya çıkan sorunlar bazen uzak bazen yakın, bazen de her

Bebeklerin Rahat Bir Uykuya Dalması İçin 8 Altın Kural

Çocukların uykuya olan ihtiyacı ve uyku süreleri büyüme dönemlerine göre farklılık gösteriyor. Çocuğun

Karaciğeriniz Hastaysa Bu Besinleri Sofranızdan Eksik Etmeyin

Sağlıklı bir vücut için beslenme önemli bir yer tutarken, siroz veya kronik karaciğer hastaları için doğru

Dünya’da açlık artışa geçerken obez nüfusu yüzde 13’e ulaştı

Dünyada 2000’li yılların başında azalma eğilimine giren küresel açlık, 10 yıllık aranın ardından tekrar

Bayburt İmam Hatipliler Platformu ve Sebilürreşat Dergisi Yazarlar

Bayburt İmam Hatipliler Platformu ve Sebilürreşat Dergisi Yazarlarından Başkan Memiş’e Ziyaret

Pendik'te yeni sezon

İnsanlık dramına çarpıcı bakış

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE