17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Doç. Dr. Fatih Yalçın Öğrencilerle Buluştu

doc-dr-fatih-yalcin-ogrencilerle-bulustu

Gümüşhane Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen GümüşHANEler Okuyor projesi kapsamında Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Doç. Dr. Fatih Yalçın’ını öğrencilerle buluşturdu
13 Temmuz 2018 Cuma 21:29

Gümüşhane Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen GümüşHANEler Okuyor projesi kapsamında Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Doç. Dr. Fatih Yalçın’ını öğrencilerle buluşturdu.

Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa okul müdürü Köksal Duman, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Neden okumayı ihtiyaç olarak hissetmiyoruz sorusunu sorarak konuşmalarına başlangıç yapan Doç. Dr. Fatih Yalçın, “Ülkemizi okuyarak, üreterek ve çalışarak bir yerlere taşımak zorundayız. Bunun için herkesin dertlenmesi lazım, kafa yorması lazım.” dedi 

Kendi öğrencilik yıllarımda okumak için özellikle dergileri ve şiirleri seçtiğini ifade eden Yalçın, her şeyden önce okumayı bir ihtiyaç olarak hissetmek ve kendimizi bilmemiz gerektiğini ifade etti. 

Öğrenciler ile soru cevap yapan Doç. Dr. Fatih Yalçın Tacettin Şimşek’den Yayla yürekli Çocuklar şiirini okuyarak program sona erdi. 

Doç. Dr. Fatih Yalçın Kimdir?

Doç Dr Fatih Yalçın, 01.07.1978 tarihinde Torul Yücebelen Köyü’nde doğdu. Öğrenim hayatı boyunca babasının mesleği dolayısıyla birçok okulda öğrenim gördü. 1995’te okulumuz Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldu.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğini bölümünü bitirdikten sonra Gümüşhane Kürtün’de göreve başladı. Daha sonra okulumuz Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesine atandı. Okulumuzda bir süre görev yapan Fatih Yalçın, bir grup arkadaşı ile birlikte Harşit Dergisini çıkardı.

2005 yılında Atatürk Üniversitesi Bayburt Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak girdi. Bu arada Atatürk Üniversitesinde yüksek lisans yaptıktan sonra Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Yeni Türk Edebiyatı alanında Tahsin Yücel Romanlarında Yabancılaşma ve İroni adlı teziyle doktora eğitimini tamamladı. Bayburt eğitm ve edebiyat fakültelerinde öğretim üyesi olarak çalışırken aynı zamanda üniversite genel sekreterliği görevini de yürüttü. 2017 yılında yeni İslamcı akımın edebiyat okulu Mavera dergisi çalışmasıyla doçent oldu. Halen Gümüşhane Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Harşit, Dergâh, Aralık, Dergibi, Yarın gibi edebiyat dergilerinde şiir, öykü ve denemeleri yayınlanan Fatih Yalçın evli ve üç çocuk babasıdır.

 Haber okunma sayısı: 244

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE