17 Ekim 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Öğrencilerden ‘Nobel Ödüllü Bilim İnsanları’ Etkinliği

ogrencilerden-nobel-odullu-bilim-insanlari-etkinligi

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Probiyogenetik Kulübü öğrencileri düzenledikleri yılsonu etkinliklerinde Nobel Ödüllü bilim insanlarının hayatlarını ve buluşlarını ele alarak, anlamlı bir program yaptılar
13 Temmuz 2018 Cuma 21:23

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Probiyogenetik Kulübü öğrencileri düzenledikleri yılsonu etkinliklerinde Nobel Ödüllü bilim insanlarının hayatlarını ve buluşlarını ele alarak, anlamlı bir program yaptılar.

2018 yılı temasını ‘Nobel Ödüllü Bilim İnsanları’ olarak ele alan öğrenciler, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Çok Amaçlı Salon’da düzenledikleri bir program ile geçmişten günümüze kadar bilimsel alanda çığır açan bilim insanlarını ele aldılar. Her bir öğrenci, Nobel Ödüllü bilim insanlarının buluşlarını ve hayatlarını ele alarak, bunları salondaki katılımcılara düzenledikleri bir sunumla anlattılar. Etkinlikle ilgili memnuniyetini dile getiren Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Demir yaptığı konuşmada, “Nobel Ödülleri, her yıl insanlığın yararına olan bilimsel faaliyetlerin teşvik edilmesi adına verilen en prestijli ödüllerdir. Öğrencilerimizin de düzenledikleri bu anlamlı programda bilim insanlarının buluşlarını ve hayatlarını ele alması ayrıca güzel bir davranış. Bundan dolayı da herkesi tebrik ediyorum. Bilimi ön plana alarak yapılan böyle etkinliklerin maddi ve manevi sürekli destekçisi olacağız.” sözlerine yer verdi. 

Program sonunda açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Bilindiği üzere Nobel Ödülleri, yaptığı bilimsel çalışmalar ve buluşlar sonucunda insanlığa katkı sunan bilim insanlarına verilen bir ödüldür. Bu ödülün amacı, bilimsel çalışmalara daha çok destek verip, teşvik etmektir. Nobel ödülleri, dünyanın merakla beklediği ve akademik kariyeri olan yazar ve bilim insanlarının referans ödülü niteliğindedir. Nobel Ödülü, 27 Kasım 1895 tarihli ve 30 Aralık 1896 tarihinde Stocholm’de açıklanan vasiyetnamesiyle Alfred Nobel tarafından kurulan derneğin verdiği, insanlığa hizmet edenleri ödüllendirmek amacını taşıyan bir ödüldür. İlk Nobel ödülleri 1901 tarihinde verilmeye başlanmıştır. Ülkemizde Nobel Ödülünü edebiyat alanında Orhan Pamuk ve kimya alanında da Aziz Sancar alarak, bize bu gururu yaşatmışlardır. Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Probiyogenetik Kulübü öğrencilerimiz de yılsonu etkinliği teması olarak ‘Nobel Ödüllü Bilim İnsanları’nın hayatlarını ve buluşlarını araştırarak, sunumlar halinde katılımcılara aktarmışlardır. Öncelikle öğrencileri bu duyarlı çalışmalarından ötürü kutluyorum. Ayrıca öğrencilerimizi bu yönde teşvik eden bölüm hocalarına da katkı sunduklarından dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program, yapılan sunumların ardından öğrencilere teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

 Haber okunma sayısı: 264

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE