18 Ekim 2018 Perşembe

Global Dizayn Logo Yanı

Pendik’te dev yatırım hamlesi

pendikte-dev-yatirim-hamlesi

12 spor kompleksi daha yapılacak
16 Mart 2018 Cuma 20:21

Son yıllarda birçok spor merkezi ve antreman sahasıyla donatılan Pendik’te bu alanda yapılan yatırımların arkası kesilmiyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kente 4’ü yüzme havuzlu 12 spor kompleksi daha kazandırmak için düğmeye bastı. Başkan Şahin, amaçlarının kenti sporla iç içe yaşayan bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.

 

 

 

Kent geneline birçok spor merkezi ve antrenman sahası kazandıran Pendik Belediyesi, spor yatırımlarına yenilerini eklemek için çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda çeşitli mahallelere 12 büyük spor tesisi daha  inşa edilecek. Proje ve ihale süreçleri devam eden spor kompleksleri ve salonları; Güllübağlar, Kavakpınar, Esenyalı, Yayalar, Sanayi, Sapanbağları, Kaynarca, Çamçeşme, Yenişehir, Çamlık, Ahmet Yesevi ve Çınardere Mahallelerine yapılacak. Bunlardan Esenyalı, Kaynarca, Çamlık ve Yenişehir’e yapılacak tesislerde yüzme havuzu bulunacak.  Sporseverleri heyecanlandıracak birçok projenin inşasına bu yıl içerisinde başlanması hedefleniyor. 

 


Esenyalı, Kavakpınar ve Güllübağlar ilk sıralarda

 

 

 

İhale hazırlıklarının devam ettiği Esenyalı, Kavakpınar ve Güllübağlar Mahallelerindeki tesislerin yapımına yılın ilk yarısında başlanması hedefleniyor. Esenyalı Mahallesi Necmettin Erbakan Caddesi’ndeki okullar bölgesine kapalı yüzme havuzu yapılacak. Yine Güllübağlar Mahallesi’nde yükselecek spor tesisinde fitness ve basketbol; Kavakpınar Mahallesi’nde ise fitness, basketbol ve güreş sporları yapılabilecek.

 

 


Üç mahallede daha bu yıl başlayacak

 

 

 

Yayalar, Sanayi ve Kaynarca Mahalleleri’nde spor komplekslerinin inşalarına  ise yılın ikinci yarısında başlanması planlanıyor.  Kaynarca Mahallesi’nde hemen D-100 (E-5) kenarına yapılacak spor kompleksi de birçok fonksiyona sahip olacak. Yüzme havuzunun yer alacağı komplekste; fitness, basketbol, tekvando, jimnastik ve çok amaçlı spor salonları imkanı sunulacak. Yine kompleks bünyesinde İSMEK ve kütüphane de bulunacak. Yayalar Mahallesi’ndeki spor kompleksinde fitness, tekvando ve jimnastik salonları; Sanayi Mahallesi’nde ise fitness ve masa tenisi salonları yer alacak.

 

 


Çamçeşme’de  spor ve sosyal tesis bir arada

 

 

 

Yenişehir, Çamlık, Çamçeşme, Sapanbağları ve Ahmet Yesevi Mahalleleri spor kompleksi yapılacak diğer mahalleler arasında yer alıyor. Çamçeşme Mahallesi’nde eski kaymakamlık bölgesinde inşası yapılacak spor kompleksi aynı zamanda bölgenin kültürel ve sosyal yaşamına da cevap verecek. Komplekste fitness, tekvando, jimnastik, squash tenis ve masa tenisi salonlarının yanı sıra Bilim Merkezi, AÇEM, kütüphane ve konferans salonu da yer alacak. Sapanbağları Mahallesi’nde ise inşa edilecek spor kompleksinde fitness, folklor ve basketbol imkânı sunulacak.

 

 


Diğer yüzme havuzları Çamlık ve Yenişehir’e

 

 

 

Yenişehir ve Çamlık Mahallelerine yapılacak tesislerde de yüzme havuzu olacak. Yenişehir’e inşa edilecek Kadın Yaşam Merkezi bünyesinde ayrıca fitness, jimnastik, pilates yanı sıra AÇEM, kütüphane ve İSMEK de hizmet verecek. Çamlık’ta yapılacak komplekste ise tekvando, jimnastik ve basketbol imkânı sunulacak. Yine Ahmet Yesevi’de Ergenekon İlkokulu yanında daha önceki yıllarda yapımına bağışçı tarafından başlanılan ancak inşası yarıda kalan spor kompleksini Pendik Belediyesi tamamlayacak.

 

 


Çınardere’ye 2500 kişilik basketbol salonu

 

Pendik’te seyircili basketbol maçlarının oynanabileceği bir salon yapılması için çalışmalar sürüyor. Projesi Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan 2.500 kişilik basketbol salonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Salonda ayrıca fitness imkânı sunulacak.

 

 

 

Başkan Şahin: “Ülke sporuna geleceğin şampiyonlarını sunmak istiyoruz”

 

 

 

Görevi süresince kente 4 büyük spor kompleksi, 6 spor salonu, 50’yi aşkın antrenman sahası kazandırdıklarını dile getiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu alanda yeni yatırımların devam edeceğini söyledi. Çamlık’a Spor Köyü ve çeşitli mahallelere de 12 büyük spor tesisi daha kazandırmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Şahin, “Amacımız, Pendik’i sporla iç içe yaşayan bir kente dönüştürmek. Kazandırdığımız tesislerde sporseverlere sağlıklı bir hayat sunmak ve ülke sporuna geleceğin şampiyonlarını sunmak istiyoruz.”dedi.

 

Haberin etiketleri:

pendik-yatırım hamlesi


Haber okunma sayısı: 417

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE