21 Kasım 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Kemal bey ne arıyorsun?

Op. Dr. Atilla YILMAZ

Op. Dr. Atilla YILMAZ

E-Posta :

Hani halkçı, devrimci, özgürlükçü CHP vardı. Yıllarca ABD karşıtı söylemlerle halktan oy isterdi. CHP’nin bu tavrı halk arasında bir dönem rağbet gördü. Hakkını teslim edelim, 1970’li yıllarda CHP, ‘ortanın solu’ sloganıyla o döneme damgasını vurdu.

CHP, bir türlü adı gibi halk partisi olamadı. Uzun yıllarda iktidar olamıyor, demokrasinin gereği olan halkla bütünleşmeyi bir türlü sağlayamadı, CHP bugün hala bir arayış içerisinde yoluna devam ediyor.
Eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın malum davadan sonra görevi bırakıması ve yerine gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nun şimdilik hamlesi umut olmuş gibi durmuyor. Bir dönem sağ partilerin ABD yolculuğuna demediğini bırakmayan CHP, şimdi bi şeyler kafasına dank etmiş olacak ki soluğu ABD’de aldı.
Kemal bey CHP lideri olarak ABD’de. Sloganı yeni CHP. Klasik CHP söyleminin dışında bi şeyler söylemeye çalışıyor. Partinin bir eksen kayması yaşadığı tartışmaları devam ederken, CHP lideri ABD’de iktidar olmak için umut arıyor. Demek ki neymiş, bundan önceki dönemlerde sağ partilerin ABD ziyareti öyle gazozuna değildi, güçlü bir desteğe ihtiyaç olduğu anlaşılmıştı. Diyeceksiniz ki ABD destekli hükümetlerin ömrü ne olur, orasını bilemem ama Türk siyasetçiler ya da iktidarların yoluna devam etmeleri için ABD’den vize aldıkları aşikar. CHP, bundan sonra ABD karşıtı söylemlerinde daha bi dikkatli olacaktır. Öyle ya iktidar arıyor, kendisini anlatıyor ABD’ye e artık bizi de görün diyor. ABD bu hemen gel Kemal demeyecektir elbette. Dış politika, Kıbrıs, Yunanistan, Kuzey Irak, İran’la olan ilişkiler, Suriye, enerji, petrol ABD istediğini almadan ne CHP’ye nede bir başka değişle Kemal beye iktidarın yolunu açar. AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar olan başarısı ortada iken bizim Kemal bey daha çok ABD’ye gelir gider.


06 Aralık 2013 Cuma 22:40
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Meme Kanserinden Koruyan 10 Öneri

Ülkemizde ve dünyada görülme sıklığı gün geçtikçe artan meme kanserinden bilinçli kontroller

Alişan’dan Hocasına Ziyaret

Fantezi müziğin güçlü ismi Alişan ünlülerin hocası olarak bilinen Metafizik Uzmanı Salih Memişoğlu ziyaret

Dikkat! Bugünlerde baş ağrısını tetikleyen 5 neden!

İyice bastıran sıcaklar, yoğun nemle birleşince dışarıda nefes almak bile zorlaşabiliyor

Beslenmenizde bu 3 kurala dikkat!

Diyabetten kalp hastalıklarına kadar birçok hastalıktan korunmamızda “anahtar rol” üstlenen besinler

Bacaklarınıza soğuk duş aldırın çünkü…

Günümüzde giderek daha fazla kişide görülen varis, özellikle uzun süre ayakta duranları ya da uzun süre

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE