21 Kasım 2018 Çarşamba

Global Dizayn Logo Yanı

Neden şimdi?

Op. Dr. Atilla YILMAZ

Op. Dr. Atilla YILMAZ

E-Posta :

Bir defa söylemek ve özellikle vurgulama istiyorum. AK Parti iktidarı milletten aldığı güçle tam 10 yılı aşkın süreyle yaşamına devam ediyor.

Dün Türkiye’de yaşanan operasyonun ayrıntılarına girmek istemiyorum burada yapılacak olan hukukun tam olarak işlevini yerine getirerek tüm açıklığıyla bu hadisenin ayrıntılarını ortaya çıkarılmalıdır. Bir insan, kurum kimlik suçu ortaya çıkana kadar masumdur. Paldır küldür yapılan yorumları bir kenara koyuyorum. Herkes şu soruyu birbirine soruyor? Neden şimdi? Ne oldu da yolsuzlukları araştırma iştahımız kabardı. Varsa üzerine gidilsin gidilmesin demiyoruz hatta kim suçluysa bakanın çocuğu da olsa cezasını çeksin istiyoruz ama bu yapılırken de fillerin fincancı dükkânına girmesi gibi bir hamlenin yapılmaması gerektiğini söylüyoruz.
 
Operasyonun ardından sayın Başbakan Konya’da konuştu. Milletten aldıkları güçle yola devam ettiklerini söyledi. Vesayet döneminin kalktığını, Türkiye’nin geri dönülmez bir yola girdiğini söyledi. Çok doğru bir tespitte bulundu. AK Parti iktidarının muhteşem başarıları bir iki çürük elmayla gölgeleneceğini düşünmüyorum. Milletimizin her şeyi gördüğünü ve yine sandıkta gereken yanıtı vereceğini düşünüyorum Bu ifadelerimiz bir arka çıkma yada kollama manasında anlaşılmamalıdır diye ekliyoruz. Elbette bu ülkede nasıl ki bir dönem bazı kalıplaşmış alışkanlıklar kırıldıysa bu olayın üzerine de korkusuzca gidilsin. Bu olayın üzerine gidilirken de bir değer yok edilmesin. Türkiye’de yaşanan rezilliklerin üzerine giden tek parti AK Partidir. Bu ülkenin kaderini değiştiren partide AK Partidir. Şimdi bu yaşanan çarpıcı gelişmelerin zamanlaması, yeri dikkat çekicidir. AK Parti içimdeki yaramazları halledebilecek bir yapıda kurumdur. Bu zor günleri de hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum.
 
SAYIN BAŞBAKANA YAZIK EDERLER
AK Parti iktidarını halkıyla bütünleşerek bu noktaya getiren Recep Tayyip Erdoğan’ı kuşkusuz edilmek için uğraş veren pek çok etken var. Bu etlene eğer bankalarda ortak olutsa gerçekten yazık ederler. Bir büyük değerin kaybedilmesine ortak olurlar. Bu durum kuşkusuz tarihe ihanet olarak geçer. Bunu asla kabul edemeyiz. Tayyip Erdoğan adının silinmesine rıza göstermeyiz. İddia edildiği gibi sayın Başbakanın Türkiye’nin gelecek günlerdeki siyaset yapısında adının silinmesi gayretlerine her kim otrtak olur ve içinde yer alırsa bizler tüm gücümüzle bu olayın karşısında duracağız ve fırsat vermeyeceğiz.
 


20 Aralık 2013 Cuma 22:13
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Meme Kanserinden Koruyan 10 Öneri

Ülkemizde ve dünyada görülme sıklığı gün geçtikçe artan meme kanserinden bilinçli kontroller

Alişan’dan Hocasına Ziyaret

Fantezi müziğin güçlü ismi Alişan ünlülerin hocası olarak bilinen Metafizik Uzmanı Salih Memişoğlu ziyaret

Dikkat! Bugünlerde baş ağrısını tetikleyen 5 neden!

İyice bastıran sıcaklar, yoğun nemle birleşince dışarıda nefes almak bile zorlaşabiliyor

Beslenmenizde bu 3 kurala dikkat!

Diyabetten kalp hastalıklarına kadar birçok hastalıktan korunmamızda “anahtar rol” üstlenen besinler

Bacaklarınıza soğuk duş aldırın çünkü…

Günümüzde giderek daha fazla kişide görülen varis, özellikle uzun süre ayakta duranları ya da uzun süre

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE