20 Eylül 2018 Perşembe

Global Dizayn Logo Yanı

Neden şimdi?

Op. Dr. Atilla YILMAZ

Op. Dr. Atilla YILMAZ

E-Posta :

Bir defa söylemek ve özellikle vurgulama istiyorum. AK Parti iktidarı milletten aldığı güçle tam 10 yılı aşkın süreyle yaşamına devam ediyor.

Dün Türkiye’de yaşanan operasyonun ayrıntılarına girmek istemiyorum burada yapılacak olan hukukun tam olarak işlevini yerine getirerek tüm açıklığıyla bu hadisenin ayrıntılarını ortaya çıkarılmalıdır. Bir insan, kurum kimlik suçu ortaya çıkana kadar masumdur. Paldır küldür yapılan yorumları bir kenara koyuyorum. Herkes şu soruyu birbirine soruyor? Neden şimdi? Ne oldu da yolsuzlukları araştırma iştahımız kabardı. Varsa üzerine gidilsin gidilmesin demiyoruz hatta kim suçluysa bakanın çocuğu da olsa cezasını çeksin istiyoruz ama bu yapılırken de fillerin fincancı dükkânına girmesi gibi bir hamlenin yapılmaması gerektiğini söylüyoruz.
 
Operasyonun ardından sayın Başbakan Konya’da konuştu. Milletten aldıkları güçle yola devam ettiklerini söyledi. Vesayet döneminin kalktığını, Türkiye’nin geri dönülmez bir yola girdiğini söyledi. Çok doğru bir tespitte bulundu. AK Parti iktidarının muhteşem başarıları bir iki çürük elmayla gölgeleneceğini düşünmüyorum. Milletimizin her şeyi gördüğünü ve yine sandıkta gereken yanıtı vereceğini düşünüyorum Bu ifadelerimiz bir arka çıkma yada kollama manasında anlaşılmamalıdır diye ekliyoruz. Elbette bu ülkede nasıl ki bir dönem bazı kalıplaşmış alışkanlıklar kırıldıysa bu olayın üzerine de korkusuzca gidilsin. Bu olayın üzerine gidilirken de bir değer yok edilmesin. Türkiye’de yaşanan rezilliklerin üzerine giden tek parti AK Partidir. Bu ülkenin kaderini değiştiren partide AK Partidir. Şimdi bu yaşanan çarpıcı gelişmelerin zamanlaması, yeri dikkat çekicidir. AK Parti içimdeki yaramazları halledebilecek bir yapıda kurumdur. Bu zor günleri de hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum.
 
SAYIN BAŞBAKANA YAZIK EDERLER
AK Parti iktidarını halkıyla bütünleşerek bu noktaya getiren Recep Tayyip Erdoğan’ı kuşkusuz edilmek için uğraş veren pek çok etken var. Bu etlene eğer bankalarda ortak olutsa gerçekten yazık ederler. Bir büyük değerin kaybedilmesine ortak olurlar. Bu durum kuşkusuz tarihe ihanet olarak geçer. Bunu asla kabul edemeyiz. Tayyip Erdoğan adının silinmesine rıza göstermeyiz. İddia edildiği gibi sayın Başbakanın Türkiye’nin gelecek günlerdeki siyaset yapısında adının silinmesi gayretlerine her kim otrtak olur ve içinde yer alırsa bizler tüm gücümüzle bu olayın karşısında duracağız ve fırsat vermeyeceğiz.
 


20 Aralık 2013 Cuma 22:13
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları Başladı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve (İGEDER) İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği...

Çocuklarda Yaz İshaline Yol Açan ve Dur Diyen Besinler

Çocuklarda sık görülen yaz hastalıklarının başında ishal geliyor

Akciğer Kanserinden Korunmak İçin Sigarasız Hayatı Seçin

Dünyada kanser ölümlerinde birinci sırada bulunan akciğer kanseri geçmeyen öksürük, balgam, ses

Erkek çocuklarında 2 kat daha sık görülüyor

Anne karnında tespit edilebiliyor!

Koyun Yetiştiriciliği Kursuna Katılanlara Sertifikaları Verildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü geçmişe özlem duyuyor

2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de

GÜMÜŞHANE - HAVA DURUMU

GUMUSHANE